zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
CMS

Patronat

 

    Wyłudzanie danych osobowych to prawdziwa plaga współczesnego świata. Internet w chwili obecnej daje takie możliwości na wyłudzenie naszych prywatnych danych osobowych na wiele możliwości. Najpopularniejsze jest podszywanie się pod Instytucje Bankowe a także Firmy. Pamiętajmy zanim podamy jakiekolwiek dane osobowe aby zweryfikować osobę dzwoniącą do nas.  Nie można postępować pochopnie jeśli ktoś dzwoni i mówi, że dzwoni z banku a dodatkowo posiada zastrzeżony numer telefonu to już jest coś nie tak. Sprawdź czy osoba dzwoniąca zna hasło podane przez ciebie do kontaktu z bankiem jeśli nie należy zakończyć tę rozmowę.

    Kolejny sposób to podszywanie się pod Firmę krzak i przekonuję nas w emailu, że poszukują pracowników i proszą o przesłanie CV na podany adres email. W tym przypadku pamiętajmy o jednym to Kandydat szuka firmy w której chce pracować a nie firma wysyła oferty kandydatowi. Pamiętaj w takim przypadku odwiedź stronę firmową danej firmy krzak i sprawdź następujące informacje aby nie dać się oszukać:

- zakładkę Kariera z obecnymi ofertami pracy

- kontakt do firmy w szczególności adresy email

    Porównaj adres z jakiego emaila przyszła wiadomość i na jaki adres ma być wysłana odpowiedź zwrotna. Jeżeli adres jest chodź trochę dziwny przekaż cały email Firmie której dotyczy wiadomość z zapytaniem czy faktycznie ta firma wysłała tą wiadomość do nas. Jeśli firma potwierdzi wysłaną korespondencję do nas wtedy można bezpiecznie wysłać jej swoje CV. Oczywiście email na który wysyłasz zapytanie pochodzi ze strony danej firmy.

    Żadna szanująca się Firma nie pozwoli na szarganie swojego imienia i wizerunku. Najczęściej same zgłaszają to Policji w celu ścigania sprawcy. Pamiętajmy jednak o tym aby w tego typu przypadkach również powiadomić Policję. Przecież Policja ma za zadanie pomagać Obywatelom w końcu Razem Bezpieczniej. Pomóż uczynić Internet bezpiecznym miejscem.

    Należy pamiętać również o tym, że nikt w sieci nie jest anonimowy i pozostawia ślady które do niego w końcu doprowadzą. Każda zatrzymana osoba to jeden krok do przodu w zwalczaniu przestępczości internetowej. Nie bójmy się poprosić o Pomoc.


Wersja do druku

Our site uses cookies to ensure technical functionality, gather statistics and enable sharing on social media platforms.

Tell me more