zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
CMS

Website

Szybkie i funkcjonalne strony internetowe

Co sprawia, że myślimy: wreszcie jakaś porządnie zrobiona strona www?
Przyjemna grafika, dopasowane kolory, ładne zdjęcia?

Tak, ale nie tylko. Przede wszystkim myślimy tak, gdy trafimy na stronę, która jest przejrzysta i funkcjonalna, która otwiera się szybko i nie zawiera zbędnych elementów, a poruszanie się po niej nie przypomina zabawy w "zgadnij gdzie jestem".

Szybkie i funkcjonalne Prosta edycja Dopasowana grafika

 

Tworzenie stron www

Stworzenie strony internetowej nie polega tylko na złożeniu elementów graficznych, utworzeniu menu i wstawieniu tekstu. Już na etapie projektowania należy uwzględnić wiele aspektów takich jak: łatwa nawigacja, szybkość ładowania się strony, logiczne rozmieszczenie elementów, a także sposób "widzenia" strony www przez wyszukiwarkę. Zlecenie wykonania całej pracy najtańszemu wykonawcy nie zawsze bywa dobrym rozwiązaniem. Często też klienci próbują samodzielnie wykonywać strony www, bądź z wykorzystaniem gotowych systemów szablonowych, bądź tworząc bardzo prostą stronę w języku php. Zwykle nie przynosi to oczekiwanego efektu. Twórca nie jest zadowolony z wyglądu i działania stworzonej strony, często też napotyka problemy techniczne, z którymi nie może sobie poradzić.
Dlatego wcześniej czy później zwraca się do profesjonalisty, który i tak musi wykonać stronę internetową od nowa.

Ile czasu trwa tworzenie stron www?
Czas powstawania strony internetowej zależy w głównej mierze od jej stopnia skomplikowania oraz od przygotowania samego klienta. Strony internetowe, w formie klasycznej tj. zawierające podstawowe informacje o firmie, jej ofertę, realizacje, dane adresowe i jakiś formularz do kontaktu wymagają mniej nakładu pracy niż rozbudowane serwisy informacyjne. Wykonanie klasycznej firmowej strony www zajmuje w granicach 2-3 tygodnie.
Ze względu na to, że każda wykonana strona posiada system łatwego zarządzania CMS procesu powstawania strony www nie opóźnia brak materiałów, tekstów, zdjęć, doprecyzowanej oferty. Klient może samodzielnie uzupełnić wszystkie informacje, a później w dowolnym momencie może je zmodyfikować, zaktualizować czy usunąć.

Jak wyglądają etapy powstawania strony internetowej?
Tworzenie strony www czy sklepu internetowego zwykle ma ten sam przebieg i składa się z kilku etapów. W zależności od stopnia komplikacji czy ilości zmian w projekcie, niektóre etapy mogą się wydłużyć.

  1. Ustalenie ogólnej koncepcji strony www czy sklepu internetowego. Ogólne zasady działania, prezentowana oferta, założenia dotyczące grafiki.

  2. Wykonanie projektu graficznego. Po uwzględnieniu uwag klienta są nanoszone zmiany w projekcie.

  3. Po zaakceptowaniu projektu - wykonanie głównych elementów: grafika, przyciski, menu, strona główna, podstrony

  4. Wykonanie bardziej złożonych modułów: aktualności, promocje, galeria zdjęć, realizacje, oferta z podziałem na kategorie, itd.

  5. Dopracowanie wszystkich elementów, kolorów, czcionek, poprawa ewentualnych błędów.

  6. Uruchomienie systemu zarządzania stroną www.

  7. Zainstalowanie strony na serwerze, uruchomienie domeny, skrzynek pocztowych

Od czego zależy cena wykonania sklepu internetowego czy strony www?
Cena w głównej mierze zależy od stopnia skomplikowania całego projektu. Zależność jest prosta: im większy nakład pracy twórcy tym cena wyższa. Przykładowo dość prosta strona internetowa zawierająca wyszukaną grafikę i złożone animacje flash może kosztować podobnie jak bardziej rozbudowana strona firmowa ale zawierająca prostszą grafikę bez animacji flash.
Stosowanie modułowej budowy stron www pozwala na wykorzystanie uwtorzonych wcześniej i sprawdzonych elementów bez konieczności wykonywania ich za każdym razem od nowa. Pozwala to w znaczny sposób obniżyć koszty tworzenia stron www.
Zobacz cennik strony www

Prosta strona www, rozbudowana czy sklep internetowy?
W obecnym czasie strony składające się z kilku podstron zawierających statyczny tekst i kilka obrazków przestają już spełniać swoje zadanie. Strony internetowe nawet małych czy średnich firm zaczynają być coraz bardzie interaktywne. Ich treść jest często aktualizowana, a zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwia użytkownikowi przeglądanie wielu różnych zasobów bez konieczności budowania każdej podstrony oddzielnie.
Sklepy internetowe zyskują coraz większą popularność dzięki łatwości i szybkości znalezienia produktu oraz dzięki możliwości dokonywania zakupów bez wychodzenia z domu. Z punktu widzenia właściciela prowadzenie sklepu internetowego często może być bardziej opłacalne niż sklepu tradycyjnego. Nie trzeba wynajmować lokalu położonego w atrakcyjnym miejscu, nie trzeba zatrudniać personelu, ponosić wydatków związanych z umeblowaniem, wystrojem wnętrza itd. Większość sklepów internetowych jest prowadzona przez jedną osobę, której jedynym kosztem są opłaty związane z utrzymaniem strony internetowej na serwerze.


Wersja do druku

Our site uses cookies to ensure technical functionality, gather statistics and enable sharing on social media platforms.

Tell me more