zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
CMS

Polski Pracodawca

 

Kim jest Polski Pracodawca ?

oto jest pytanie, może spróbójecie też odpowiedzieć.

To co zauważyłem w ogłoszeniach to np.

1. studenci do chyba 26 roku życia - potem w domyśle kolejny student bo po skończeniu 26 roku życia student jest bezużyteczny bo nie ma chyba preferencji podatkowych. student idzie do pracy, rodzice pomagają mu w utrzymaniu, kończy 26 lat, nie może znaleźć pracy i dziwi się dlaczego skoro jest po studiach, oczywiście zużył się i na jego miejsce wskoczył nowy model.

2. niepełnosprawni jednocześnie w pełni sprawni, zdrowie musi być bez żadnego zarzutu, mają mieć wyższe wykształcenie, znać 3 języki obce i posiadać prawo jazdy.

3. doświadczenie, tylko gdzie je pracownik ma zdobyć skoro pracodawcy szukają doświadczonych ? młody człowiek 20 paro letni ma mieć 50 letnie doświadczenie w każdej branży bo nigdy nie wiadomo w której branży będzie wolne stanowisko ?

4. inteligentny pracownik to niedobrze bo jeszcze pozna, że pracodawca go kantuje, a jak zna choć troche prawo to mógłby pójść do Sądu pracy, odpada.

5. stażyści czyli to samo co studenci, po zużyciu jak urząd przestaje dokładać kase to kolejny stażysta.

6. umowa oczywiście śmieciowa, żeby pracownik nie miał prawa zachorować, pójść na miesięczny urlop, a ubezpieczenie zdrowotne to już luksus dla wybranych.

Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na stałe zatrudnienie pracowników po 26 roku życia nie będących studentami ani stażystami, nie mających doświadczenia w branży które trzeba zmieniać cały czas przez kapryśnych pracodawców ? może takie osoby są w ogóle nie potrzebne w tym kraju bo trzeba za nie płacić podatki ?

Kim jest Polski Pracodawca ?

1. kimś bez doświadczenia kto się dostał na stanowisko niewiadomo w jaki sposób, być może nie do końca przejrzysty ?

2. kimś kto się nie zna za doborze pracowników i wymaga rzeczy niemożliwych ?

3. bez doświadczenia w doborze pracowników i swojej branży ?

4. myślący, że znajdzie pracowników którzy się nie poznają na kantowaniu i wyzysku ?

5. te wyższe "kompetencje" pracodawcy nagradzane są zaszczytną umową o pracę z ubezpieczeniem, prawem do urlopu i choroby ?

Co sądzicie o Polskim Pracodawcy ?

Pomóżcie odgadnąć zagadkę kim jest Polski Pracodawca i czego oczekuje od Pracowników.


Wersja do druku

Our site uses cookies to ensure technical functionality, gather statistics and enable sharing on social media platforms.

Tell me more